Italië wint 65e Eurovisiesongfestival!

Italië wint 65e Eurovisiesongfestival!

Na een spetterende finale van het 65e Eurovisiesongfestival kennen we eindelijk de winnaar. Na 31 jaar wint Italië nog eens het Eurovisiesongfestival!

Italië stuurde dit jaar de rockgroep Måneskin naar het liedjesfestijn met het nummer Zitti e buoni. Zij waren één van de topfavorieten om het festival te winnen en hebben die rol dus ook waar gemaakt. In totaal kregen de Italianen 524 punten. Tweede werd Frankrijk met 499 punten en Zwitserland volgde op 432 punten.

Måneskin won the Eurovision Song Contest 2021

Het werd een spannende puntentelling want de vakjury gaf zijn meeste punten aan Gjon’s Tears uit Zwitserland, op de voet gevolgd door Barbara Pravi uit Frankrijk en Destiny (Malta) vervolledigde de top drie. De Italiaanse groep Måneskin stond op de vierde plaats, met slechts twee punten minder dan Malta.

België eindigde op een dertiende plaats bij de vakjury. Bij de televoting zien we een ander beeld. Maar liefst vier landen (VK, Spanje, Nederland en Duitsland) kregen nul punten. Hooverphonic uit België deed niet veel beter met amper drie punten en strand zo op een negentiende plaats. Måneskin won de televoting ruim voor de nummer twee, Go_A uit Oekraïne en Barbara Pravi werd derde. En als je alles zo optelt wordt Italië eerste.

Resultaten finale 65e Eurovisiesongfestival

LandArtiestNummerPtn VJPtn KijkTotaal
01. ItaliëMåneskinZitti e buoni206318524
02. FrankrijkBarbara PraviVoila248251499
03. ZwitserlandGjon’s TearsTout l’Univers267165432
04. IJslandDaði og Gagnamagnið10 Years198180378
05. OekraïneGo_AShum97267364
06. FinlandBlind ChannelDark Side83218301
07. MaltaDestinyJe Me Casse20847255
08. LitouwenThe RoopDiscoteque55165220
09. RuslandManizhaRussian Woman104100204
10. GriekenlandStefaniaLast Dance9179170
11. BulgarijeVictoriaGrowing Up is Getting Old14030170
12. PortugalThe Black MambaLove Is on My Side12627153
13. MoldaviëNatalia GordienkoSugar5362115
14. ZwedenTusseVoices4663109
15. ServiëHurricaneLoco Loco2082102
16. CyprusElena TsagrinouEl Diablo504494
17. IsraëlEden AleneSet Me Free732093
18. NoorwegenTIXFallen Angel156075
19. BelgiëHooverphonicThe Wrong Place71374
20. AzerbeidzjanEfendiMata Hari323365
21. AlbaniëAnxhela PeristeriKarma223557
22. San MarinoSenhit feat. Flo RidaAdrenalina371350
23. NederlandJeangu MacrooyBirth Of A New Age11011
24. SpanjeBlas CantoVoy A Quedarme606
25. DuitslandJendrikI Don’t Feel Hate303
26. V. KoninkrijkJames NewmanEmbers000
Share

Geef een antwoord

This website uses cookies. By continuing to use this site, you accept our use of cookies.