Live in Wenen: De vakjury

Zopas heeft de EBU de 200 namen bekend gemaakt die voor 50% de punten zullen mogen bepalen voor het komende Eurovisiesongfestival. Iedere deelnemende omroep heeft vijf personen geselecteerd die een link hebben met de muziekindustrie van hun land. Deze vijf mensen zullen tijdens de generale repetities (de dag voor de uitzending) kijken naar de show en hierop hun punten baseren. De dag erop (dag van uitzending) komen hierbij nog eens de punten van de kijkers thuis en zo worden de punten van het Eurovisiesongfestival berekend. Voor ons land zijn dat: Michel Gudanski (producer), Candice Wachel (artist manager), Florence Huby (zangeres, Witloof Bay 2011), Megan Giart (zangeres) en Marc Radelet (organisator muziekfestival). Als back-up jurylid is Roberto Bellarosa (2013) aangeduid.
Naast alle juryleden zijn er per land ook een back-up jurylid aangeduid voor het geval er iemand wegvalt. De Albanese jury is nog niet compleet.


Alle juryleden:

 BelgiĆ« (RTBF)
Michel Gudanski
Candice Wachel
Florence Huby (Lid van Witloof Bay ESC 2011)
Megan Giart
Marc Radelet
Back up: Robert Bellarosa (ESC 2013)
 AlbaniĆ« (RTVSH)
Bojken Lako
Klodian Qafoku
Arta Marku
Zhani Ciko
 ArmeniĆ« (ARMTV)
Grigor Nazaryan
Nune Yesayan
Leyla Saribekyan
Aram MP3 (ESC 2014)
Aren Bayadyan
 AustraliĆ« (SBS Australia)
Richard Wilkins
Danielle Spencer
Amanda Pelman
Jake Stone
Ash London
 Azerbeidzjan (ITV)
Zumrud Dadashzade
Tunzale Agayeva
Fidan Haciyeva
Faig Agayev
Samira Allahverdi
 Cyprus (CYBC)
Andreas Giortsios
Elias Antoniades
Gore Melian
Stella Stylianou
Argyro Christodoulidou
 Denemarken (DR)
SĆøren Poppe
Micky Skeel
Anna David
Lotte Feder
Tamra Rosanes
 Duitsland (ARD)
Johannes Strate
Leslie Clio
Mark Forster
Ferris MC
Swen Meyer
 Estland (ER)
Sven LƵhmus
Olav Osolin
Dagmar Oja
Triin Niitoja
Egert Milder
 Finland (YLE)
Aija Puurtinen
Laura Haimila
Mikko PykƤri
Pekka Eronen
Jukka Immonen
 Frankrijk (France Television)
Bruno Berberes
Matthieu Gonet
Eric Jeanjean
Yseult Onguenet
Marie Myriam (ESC 1977)
 GeorgiĆ« (GTVR)
Zaza Shengelia
Chabuka Amiranashvili
Nodi Tatishvili
Sopio Oqreshidze
Sophie Gelovani
 Griekenland (NERIT)
Jick Nakassian
Antonios Karatzikos
Helen Giannatsoulia
Ioannis Koutsaftakis
Mariana Efstratiou
 Hongarije (MTV)
TamƔs Marosi Z.
Matyas Milkovics
Odett Polgar
Robert Hrutka
Julianna Fabian
 Ierland (RTE)
Raymond Smyth
Blathnaid Treacy
Ryan Dolan (ESC 2013)
Ann Harrington
Ray Harman
 IJsland (RUV)
Vedis Hervƶr
Einar Bardarson
Unnur Sara
Birgitta Haukdal (ESC 2003)
Heidar Ɩrn
 IsraĆ«l (IBA)
Liora Simon
Chen Metzger
Lauren De Paz
Rafi Weinstock
Dalit Cahana
 ItaliĆ« (RAI)
Franco Zanetti
Valerio Paolini
NicolĆ² Cerioni
Barbara Mosconi
Flavia Cercato
 Letland (LR)
Beate Zviedre
Kristaps Krievkalns
Ralfs Eilands (ESC 2013)
Toms Grevins
Ilona Jahimovica
 Litouwen (LRT)
Jolita Vaitkeviciene
Jurga Cekatauskaite
Gediminas Zujus
Rosita Civilyte
Jurgis Bruzga
 MacedoniĆ« (MKRTV)
Antonio Dimitrievski
Ana Kostova
Aleksandar Belov
Sara Projkovska
Andrijana Jovanovska
 Malta (PBS)
Howard Keith
Dorothy Anne
Dominic Cini
Joseph Chetcuti
Pierre Cordina
 MoldaviĆ« (TRM)
Margarita Ciorici
Sergiu Scarlat
Vlad Mircos
Alina Dabija
Aurel Chirtoaca
 Montenegro (RTCG)
Ilija Dapčević
Aleksandra Vojvodic
Darko Nikčević
Renata Perazic
Senad DreÅ”ević
 Nederland (AVROTROS)
Maurice Wijnen
Carolina Dijkhuizen
Gijs Staverman
Florent Luyckx
Hind (ESC 2008)
 Noorwegen (NRK)
Jan Thomas
Anita HalmĆøy
Marianne JemtegƄrd
Margaret Berger (ESC 2013)
Sverre Vedal
 Oostenrijk (ORF)
Gary Lux
Manuel Ortega
Christian Deix
Vanessa Legenstein
Franziska Trost
 Polen (TVP)
Krzysztof Szewczyk
Maria Szabłowska
Witold Czamara (ESC 2014)
Joanna Klepko (ESC 2014)
Michał Wiśniewski
 Portugal (RTP)
Renato JĆŗnior
Adelaide Ferreira (ESC 1985)
GonƧalo Tavares
InĆŖs Santos
Nuno Feist
 RoemeniĆ« (TVR)
Viorel Gavrila
Mihai Pocorschi
Ovidiu Jacobsen (ESC 2010 & 2014)
Anca Lupes
Alexandra Cepraga
 Rusland (C1R)
Igor Matvienko
Alsou
Dina Garipova (ESC 2013)
Ljuba Kazarnovskaya
Anastasia Spiridonova
 San Marino (SMRTV)
Barbara Andreini
Ilaria Ercolani
Katalin Pribelszki
Matteo Venturini
Nicola Della Valle
 ServiĆ« (RTS)
Dejan Cukić
Marko Kon
SaÅ”a MiloÅ”ević
Ksenija MiloÅ”ević
Nevena Božović (ESC 2013)
 SloveniĆ« (RTVSLO)
Tinkara Kovac
Miha Gorse
Sandra Feketija
Alex Volasko
Andrej Sifrer
 Spanje (RTVE)
Jacobo CalderĆ³n
Daniel Diges (ESC 2010)
Rosa Lopez (ESC 2002)
Ruth Lorenzo (ESC 2014)
Pastora Soler (ESC 2012)
 TsjechiĆ« (CT)
Jitka BeneÅ”ovĆ”
Honza dědek
Jaroslav Å pulĆ”k
Vladimƭr BƔr
Jan MaxiƔn
 Verenigd Koninkrijk (BBC)
Dave Arch
Mark De Lisser
Tommy Blaize
Yvie Burnett
Pandora
 Wit-Rusland (BTRC)
Nataliya Marinova
Vitaly Karpanov
Oksana Artushevskaya
Alexey Gross
Iskui Abalyan
 Zweden (STR)
Filip Adamo
Lina Hedlund
Henrik Johnsson
Rennie Mirro
Isa Tengblad
 Zwitserland (SRG SSR IdĆ©Ć© Suisse)
Georg Schlunegger
Simu Moser
Andrea PƤrli
Gabriel Broggini (ESC 2012)
Rafaela Spitzli
Share

Geef een antwoord

This website uses cookies. By continuing to use this site, you accept our use of cookies.