Montenegro zal een van de eerste landen zijn om hun nationale voorronde te organiseren dit seizoen. Hun finale van Montesong zal plaatsvinden op 21 december.
RTCG heeft de inschrijvingen voor Montesong gesloten en zal nu bepalen welke artiesten er mogen deelnemen aan de wedstrijd. De finale staat alvast gepland op 21 december vanuit de RTCG Studio’s. De omroep heeft bekeken of de wedstrijd niet gehouden kon worden in een grotere zaal of in een andere stad maar dat was financieel niet haalbaar.
De inzendingen die RTCG binnenkreeg voor Montesong worden nu beoordeeld. Een commisie zal alle inzendingen beoordelen op basis van de samenstelling (50%), Liedjestekst (30%) en de productie (20%). Elk lied dat meer dan 75% scoort mag hopen op deelname aan de wedstrijd. Maximaal 16 liedjes worden uitgekozen om deel te nemen aan de finale van Montesong 2025. In november maken we kennis met de artiesten en de liedjes.
Montenegro op het Eurovisiesongfestival
Montenegro debuteerde op het Eurovisiesongfestival 2007 in Helsinki met Stefan Faddy. Tot 2010 nam het land elk jaar deel maar toen trok het land zich terug om financiële redenen. In 2012 keerde Montenegro terug naar de wedstrijd maar pas in 2014 kon Sergej Ćetković met het lied Moj svijet Montenegro naar de finale loodsen. Een jaar later, in 2015 behaalde Knez met Adio het beste resultaat ooit voor het land, een dertiende plaats. Sindsdien kon het land zich niet meer kwalificeren voor de finale. Voor de edities van 2020, 2021, 2023 en 2024 trok het land zich terug wegens financiële problemen binnen de omroep. In 2025 maakt het land een comeback op het festival.
Meer weten over de geschiedenis van Montenegro? Neem dan zeker een kijkje op de geschiedenispagina van het land.
📷 Sarah Louise Bennett / EBU
