De zoektocht naar de gaststad van het Eurovisiesongfestival 2027 gaat binnenkort officieel van start. Volgens Milena Milotinova, directeur-generaal van de Bulgaarse openbare omroep Bulgarian National Television (BNT), zal de selectieprocedure binnen de twee weken worden opgestart.
De Bulgaarse omroep is momenteel druk bezig met het bestuderen van de uitgebreide richtlijnen van de European Broadcasting Union (EBU) voor het organiseren van het songfestival.
“De Eurovisie-bijbel telt 200 pagina’s”
Tijdens een gesprek met de pers verklaarde Milotinova dat BNT momenteel alle documenten van de EBU verwerkt en vertaalt.
“De Bulgaarse nationale televisie volgt nauwgezet de richtlijnen van de EBU en Eurovisie. Er zijn speciale vereisten, de ‘bijbel’ telt ongeveer 200 pagina’s en wordt momenteel verwerkt en vertaald. We hebben voortdurend overleg met onze collega’s en bepalen momenteel de eerste stappen.”
Volgens haar zal er snel meer nieuws volgen over de procedure om te bepalen welke stad de gaststad voor het komende Eurovisiesongfestival zal worden.
Vier Bulgaarse steden tonen interesse
Tot nu toe hebben vier steden officieel interesse getoond om het Songfestival 2027 te organiseren:
- Burgas
- Plovdiv
- Sofia
- Varna
Met Sofia als hoofdstad en grootste stad van het land lijkt er een sterke kandidaat aanwezig, maar ook kuststeden zoals Varna en Burgas hopen het festival naar de Zwarte Zee te halen. Ook Plovdiv, bekend om zijn rijke cultuur en historische centrum, mengt zich in de strijd.
BNT zal binnenkort officieel het zogenaamde “city bid”-proces openen. Daarbij ontvangen kandidaat-steden een uitgebreide vragenlijst met de standaardvereisten van de EBU, waaronder infrastructuur, zaalcapaciteit, hotels, transport en veiligheidsvoorzieningen.
Wordt binnenkort dus vervolgt…
Bulgarije op het Eurovisiesongfestival.
Bulgarije is een vrij jonge telg op het festival want het land maakte pas in 2005 zijn debuut in Kiev. De eerste jaren behaalde Bulgarije enkel in 2007 de finale. Na een break van twee jaar (2014 en 2015) keerde het tij voor het land. Op het Eurovisiesongfestival van 2017 eindigde de 17-jarige Kristian Kostov op de tweede plaats in de finale. Tussen 2023 en 2025 nam het land niet deel aan de wedstrijd.
📷
