Servië stuurt dit jaar Lavina naar het Eurovisiesongfestival met het lied Kraj mene.
Pesma za Evroviziju ’26
De vijfde editie van Pesma za Evroviziju werd georganiseerd door RTS om hun inzending voor het Eurovisie Songfestival 2026 te selecteren. Het was de eerste editie van het format zonder de betrokkenheid van Olivera Kovačević, die uit haar rol als supervisor werd gezet nadat ze deelnemers van de editie van 2025 toestond om tijdens de shows uitspraken te doen ter ondersteuning van de Servische anticorruptieprotesten, ze werd vervangen door Uroš Marković. Pesma za Evroviziju bestond uit twee halve finales en een finale. Tijdens de finale werd de winnaar geselecteerd via een 50/50 systeem. 50% van de stemmen kwam van een nationale vakjury en 50% van de kijkers. Zowel de vakjury als de kijkers gingen voluit voor de rockband Lavina en het lied Kraj Mene.
Wie is Lavina?
Lavina werd medio 2020 opgericht in Niš . Twee jaar later brachten ze hun debuutstudioalbum “Odyssey” uit in 2022. In 2024 brachten ze twee singles uit, In Your Absence en Iron Will. In 2025 trad Lavina op tijdens het Arsenal Fest in Kragujevac. Ze hebben ook in veel steden in Europa opgetreden.
De bezetting voor het Eurovisiesongfestival zal bestaan uit:
- Luka Aranđelović – zang
- Pavle Aranđelović – toetsen
- Pavle Samardžić – gitaar
- Andrija Cvetanović – gitaar
- Nikola Petrović – basgitaar
- Bojan Ilić – drums
Het lied Kraj Mene
Het nummer dat Lavina in Wenen zal brengen heet Kraj Mene. Het is geschreven en gecomponeerd door de bandleden en Ivan Jegdić.
In Wenen
Tijdens de loting werd bepaald dat België zal aantreden in de tweede helft van de eerste halve finale op 12 mei.
De kansen van Servië
Servië komt met een groot risico naar het Eurovisiesongfestival, een metalnummer. Een gewaagde keuze en dit kan alle kanten opgaan tijdens de wedstrijd. De bookmakers hebben de Servische inzending op een 24e plaats gezet.
2025 VS 2026
Op onze X-pagina kan je vandaag stemmen op welke Belgische inzending jij de beste vindt. Princ met Mila uit 2025 of Lavina met Kraj mene van dit jaar?
Binnenkort online.
Servië op het Eurovisiesongfestival.
Sinds 2007 neemt Servië als onafhankelijk land deel aan het Eurovisiesongfestival. Eerder nam het land al deel onder Joegoslavië en Servië & Montenegro. Bij de allereerste inzending in 2007 was het meteen raak voor het land. Marija Šerifović won de wedstrijd met het lied Molitva. Een jaar later, in 2008 was de hoofdstad Belgrado de locatie voor de wedstrijd. In 2012 kwam Željko Joksimović met een derde plaats opnieuw dicht bij een overwinning. Meer weten over de geschiedenis van Servië? Neem dan zeker een kijkje op de geschiedenispagina van het land.
The Road to Vienna
Bulgarije| Moldavië| Roemenië| Azerbeidzjan| Montenegro| België| Servië| Kroatië| Tsjechië| Australië| Cyprus| San Marino| Denemarken| Luxemburg| Portugal| Armenië| Verenigd Koninkrijk| Noorwegen| Malta| Litouwen| Duitsland| Polen| Letland| Finland| Zwitserland| Oekraïne| Albanië| Frankrijk| Griekenland| Italië| Zweden| Estland| Israël| Oostenrijk
📷 RTS
