De Portugezen zijn vanavond verder gegaan aan hun nationale voorronde voor het 70e Eurovisiesongfestival met de tweede halve finale van Festival da Canção.
Vanuit de Valentim de Carvalho-studio’s in Lissabon werd de tweede halve finale georganiseerd met acht kandidaten. Vier van hen konden rechtstreeks doorstoten naar de finale in de eerste stemronde. In die stemronde stemmen de kijkers samen met een vakjury op de beste artiesten. In de tweede stemronde werd de vijfde finalist gekozen, enkel door de kijkers.
Resultaten tweede halve finale Festival da Canção 2026
Gaan door naar de finale
- Gonçalo Gomes – Doce ilusão
- Silvana Peres – Não tem fim
- Sandrino – Disposto a tudo
- Bandidos do Cante – Rosa
- João Ribeiro – Canção do querer
Verlaat de wedstrijd
- Francisco Fontes – Copiloto
- Jacaréu & Ana Margarida – O-pi-ni-ão
- Inês Sousa – O filme ao contrário
Agenda Festival da Canção
- Halve finale 1 zaterdag 21 februari 2026 (lees meer)
- Halve finale 2 zaterdag 28 februari 2026
- Finale zaterdag 07 maart 2026
Portugal op het Eurovisiesongfestival.
Portugal neemt sinds 1964 deel aan het Eurovisiesongfestival maar bij hun debuut strandde het al direct onderaan met nul punten. Ook de jaren daarna stelde Portugal vaak telleur. In 2017 volgde er de eerste top vijf notering en direct ook de allereerste winst dankzij Salvador Sobral en het nummer Amar pelos dois. Meer weten over de geschiedenis van Portugal? Neem dan zeker een kijkje op de geschiedenispagina van het land.
📷 YouTube
