De liedjes die meedingen naar een plek in Festival da Canção 2026 zijn vandaag bekendgemaakt door de Portugese omroep RTP.
Eerste halve finale (21 februari)
- AGRIDOCE – Onde quero estar
- André Amaro – Dá-me a tua mão
- Bateu Matou – Nos teus olhos
- Dinis Mota – Jurei
- Evaya – Sprint
- Marquise – Chuva
- Mario Marta – Pertencer
- Nunca Mates o Mandarim – Fumo
Tweede halve finale (28 februari)
- Bandidos do Cante – Rosa
- Francisco Fontes – Copiloto
- Gonçalo Gomes – Doce ilusão
- Inês Sousa – O filme ao contrário
- Jacaréu & Ana Margarida – O-pi-ni-ão
- João Ribeiro – Canção do querer
- Sandrino – Disposto a tudo
- Silvana Peres – Não tem fim
RTP heeft ook bekendgemaakt dat Vasco Palmeirim de eerste halve finale zal presenteren, terwijl Filomena Cautela de tweede halve finale zal presenteren. Catarina Maia en Alexandre Guimarães zullen vanuit de Green Room verslag doen van alle drie de shows. Vasco Palmeirim en Filomena Cautela zullen ook de grote finale presenteren, waarmee ze voor het achtste jaar op rij de slotavond van Festival da Canção presenteren.
Tot nu toe hebben 13 van de 16 acts in Festival da Canção 2026 aangegeven dat ze niet zullen deelnemen aan het Eurovisie Songfestival 2026 als ze de selectie winnen. Bandido do Cante is tot nu toe de enige act die publiekelijk heeft bevestigd dat ze wel naar het Eurovisie Songfestival zullen gaan als ze worden geselecteerd. André Amaro en Sandrino hebben zich hierover nog niet publiekelijk uitgesproken.
Het Festival da Canção 2026 bestaat uit twee halve finales op 21 februari en 28 februari en een finale op 7 maart. Alle drie de avonden vinden voor het zesde opeenvolgende jaar plaats in de Valentim de Carvalho-studio’s in Lissabon.
Portugal op het Eurovisiesongfestival.
Portugal neemt sinds 1964 deel aan het Eurovisiesongfestival maar bij hun debuut strandde het al direct onderaan met nul punten. Ook de jaren daarna stelde Portugal vaak telleur. In 2017 volgde er de eerste top vijf notering en direct ook de allereerste winst dankzij Salvador Sobral en het nummer Amar pelos dois. Meer weten over de geschiedenis van Portugal? Neem dan zeker een kijkje op de geschiedenispagina van het land.
📷 RTP
