Dit jaar zal het Eurovisiesongfestival ook te bekijken zijn via de nationale omroep van de Faeröer eilanden, KVF.
KVF zond het Eurovisiesongfestival uit tussen 1983 en 2022, en in 2011, 2014 en in 2023. Dit jaar zal de wedstrijd dus opnieuw te zien zijn op Kringvarp Føroya. De omroep stuurt een team naar Bazel om verslag uit te brengen van de wedstrijd en de uitzendingen worden live uitgezonden op de zender.
Kringvarp Føroya is momenteel geen lid van de EBU maar hoopt in de toekomst wel lid te kunnen worden. Als ze lid van de EBU zijn kunnen ze in principe deelnemen aan het Eurovisiesongfestival. De EBU-lidmaatschapskosten zullen aanzienlijk zijn voor de omroep, met een geschatte eenmalige bijdrage van 1,5 miljoen kronen (201.000 euro), met een extra lidmaatschapsbijdrage van 500.000 kronen (67.000 euro) per jaar. Ook de deelname aan het Eurovisiesongfestival zou een aanzienlijk bedrag kosten, inclusief deelnamekosten, verblijfskosten en de kosten voor de organisatie van het optreden.
Tot die tijd kunnen artiesten van de Faeröer eilanden deelnemen via de Deense voorronde of aantreden voor een ander land. Sissal, de Deense kandidate van dit jaar is trouwens de tweede artiest die vanuit de Faeröer eilanden komt.