🇧🇬 DARA zal Bulgarije vertegenwoordigen in Wenen.

🇧🇬 DARA zal Bulgarije vertegenwoordigen in Wenen.

Drie nationale voorrondes en één finale deze avond. De finale komt uit Bulgarije want daar werd namelijk bepaald wie het land zal vertegenwoordigen op het 70e Eurovisiesongfestival in Wenen, Oostenrijk.

DARA is gekozen om Bulgarije te vertegenwoordigen op het Eurovisie Songfestival 2026 in Wenen.

De artiestenfinale van Natsionalnata Selektsiya 2026 vond vanavond plaats in BNT Studio 1 in Sofia. De show werd gepresenteerd door Boryana Gramatikova en Georgi Lyubenov, met Vladimira Ilieva backstage als gastheer. Naast de wedstrijdoptredens waren er ook gastoptredens van Eldar (ESC 2011), Alis (ESC 2026), AIDAN (ESC 2026), Ivo Dimchev en Nevena Tsoneva/

De acht overgebleven artiesten brachten een nummer uit hun repertoire. De uitslag werd bepaald door een combinatie van publieks- en jurystemmen. Vijf juryleden kenden aan elk optreden 1 tot 5 punten toe, terwijl het publiek één keer via de BNT-website op hun favoriet stemde. De publieksfavoriet kreeg 8 punten en de minst favoriete 1 punt. De juryleden voor deze show waren:

  • Bogdana Karadocheva
  • Nina Nikolina
  • Lyubo Kirov
  • Krisko
  • Viktoria Halkiti

Resultaten artiestenfinale Natsionalnata Selektsiya 2026

  1. DARA 30
  2. Mihaela Marinova 26
  3. MONA 23
  4. Kerana & the Cosmonauts 23
  5. Preyah 21
  6. Molets 21
  7. Innerglow 18
  8. Roksana 17

DARA gaat nu drie nummers voorbereiden voor het Eurovisiesongfestival. Ze zal deze drie nummers brengen tijdens de finale van Natsionalnata Selektsiya 2026 op 28 februari. Een jury van tien leden en een publieksstemming zullen bepalen welk van de drie nummers de Bulgaarse inzending voor het Eurovisiesongfestival 2026 wordt.

Agenda Natsionalnata selektsiya

  • Halve finale kandidaten zaterdag 24 januari 2026 (lees meer)
  • Finale selectie kandidaat zaterdag 31 januari 2026
  • Finale selectie lied zaterdag 28 februari 2026

Bulgarije op het Eurovisiesongfestival.

Bulgarije is een vrij jonge telg op het festival want het land maakte pas in 2005 zijn debuut in Kiev. De eerste jaren behaalde Bulgarije enkel in 2007 de finale. Na een break van twee jaar (2014 en 2015) keerde het tij voor het land. Op het Eurovisiesongfestival van 2017 eindigde de 17-jarige Kristian Kostov op de tweede plaats in de finale. Tussen 2023 en 2025 nam het land niet deel aan de wedstrijd.

📷 BNT

Geef een reactie

This website uses cookies. By continuing to use this site, you accept our use of cookies.