πŸ‡«πŸ‡· Alles over de eerste repetitie van Louane.

πŸ‡«πŸ‡· Alles over de eerste repetitie van Louane.

Dag zes van de repetities in de St Jakobshalle in Bazel. Frankrijk is de volgende voor de repetities. Zij sturen Louane met het lied maman.

Op het podium stroomt zand langzaam naar beneden – elk korreltje markeert het verstrijken van de tijd als een zandloper. Meer dan zomaar een voorstelling, het dient als een aangrijpende herinnering dat tijd vluchtig is en elk moment kostbaar.

Maman vertelt een verhaal over liefde, verlies en de vastberadenheid om vooruit te gaan. De zandloper transformeert in een metafoor voor het leven zelf: de cyclische aard ervan, de urgentie van het leven en de prachtige schoonheid van het heden. Te midden van de pijn is Louanes boodschap duidelijk: ongeacht onze moeilijkheden, hebben we de kracht om weer op te staan. En zelfs terwijl het zand blijft vallen, gaat het leven door – levendig en onverzettelijk.

Op het podium vormt een cirkelvormig platform bedekt met zand het middelpunt. Binnen deze cirkel, in de schijnwerpers en op blote voeten, treedt Louane op in een vloeiende, lange zwarte kanten jurk, terwijl het zand onafgebroken van het dak naar één kant van de cirkel stroomt. Op een moment van transformatie knielt ze neer om het zand te verwijderen en een spiegel te onthullen, elke beweging met precisie gechoreografeerd op elke drumbeat en camerahoek. De verbluffende cinematografie legt Louane vast, omlijst door het glinsterende, vallende zand. Terwijl de belichting intenser wordt door de aanzwellende strijkers en een hartslagachtige drumbeat op de vloer beukt, trekt de camera zich terug voor een adembenemende, tegenlicht-groothoekopname – een van die zeldzame, betoverende optredens die je ademloos achterlaten.

β€œI’ve Arrived”-video

Frankrijk is één van de zeven stichtende leden van het Eurovisiesongfestival. In de meer dan 60 jaar dat Frankrijk deelneemt aan het Eurovisiesongfestival kon het land vijfmaal winnen. De laatste Franse overwinning dateert al van 1977. Frankrijk is al een tijdje opzoek naar een nieuwe overwinning. Dit jaar koos de openbare omroep intern om Louane naar het Eurovisiesongfestival te sturen met Maman. Wil je meer weten over de Franse inzending? Bekijk dan zeker eens deze berichten.πŸ‘‡

Dit jaar verlopen alle repetities achter gesloten deuren. We zijn dus aangewezen op de informatie die we krijgen van eurovision.tv en de omroep zelf.

πŸ“· Alma Bengtsson, Corinne Cumming, Sarah Louise Bennett / EBU | ✍️: Eurovision.tv

Geef een reactie

This website uses cookies. By continuing to use this site, you accept our use of cookies.